Zdjęcia samochodów

Zdjęcia samochodów są często niezbędne na potrzeby serwisów aukcyjnych, na których można wystawić pojazd na sprzedaż. W związku z tym warto zadbać o to, aby zdjęcia pojazdu były dobrej jakości i przedstawiały auto w dobrym świetle. Przedstawiamy kilka wskazówek na temat tego o czym pamiętać, aby zdjęcia samochodów prezentowały się naprawdę świetnie. Zadbanie o kilka podstawowych kwestii wpływa na to, że pojazd może świetnie prezentować się na fotografiach i dzięki temu cieszyć się większą popularnością wśród kupujących.

Odpowiedni sprzęt

Do robienia zdjęć niezbędne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Osoby, którym zależy na najlepszej jakości fotografii powinny postawić na profesjonalne aparaty z wymiennymi obiektywami. Lustrzanka sprawdzi się tutaj świetnie. Warto także posiadać przynajmniej dwa obiekty o różnych ogniskowych lub jeden zmiennoogniskowy. Do zdjęć zewnętrznych świetnie sprawdzi się obiektyw o ogniskowej 85 mm, a do wewnętrznych warto wybrać 28 mm. W ten sposób można uzyskać bardzo dobry kadr, który zaprezentuje całe auto, a dodatkowo w przypadku zdjęć zewnętrznych możliwe będzie rozmycie tła. Tym samym końcowy efekt zdjęcia będzie jeszcze ciekawszy i będzie ono prezentowało się fantastycznie.

Niższa perspektywa

Bardzo ciekawym zabiegiem pozwalającym wykonać efektowne zdjęcia samochodów jest postawienie na niższą perspektywę. Obniżenie aparatu pozwoli na uzyskanie ciekawego efektu i pozwoli na świetne zaprezentowanie pojazdu. Wystarczy kucnąć, aby końcowe zdjęcie bardzo dużo zyskało.

Światło i otoczenie

Istotne jest także zadbanie o odpowiednie światło i otoczenie wokół pojazdu. Jeżeli chodzi o światło to stosowanie zewnętrznych lamp czy blend nie jest konieczne. Zdjęcia najlepiej jednak wykonywać w dni słoneczne. Pochmurna pogoda czy deszcz automatycznie obniżają prezencję pojazdu. Warto także unikać robienia zdjęć pod słońce.

Otoczenie to kolejny aspekt, o który należy zadbać. Najlepiej unikać gęstych zabudowań oraz miejsc zacienionych. Otwarta przestrzeń, na której auto będzie na pierwszym planie sprawdza się najlepiej. Ważne jest jednak, aby samochód pokazać w takim otoczeniu, które do niego pasuje. Pojazdy sportowe najlepiej skomponują się z nowoczesną infrastrukturą miejską, a terenowe z lasem. Dobrze dopasowane otoczenie bardzo mocno wpływa na końcowy efekt zdjęcia i jego prezencję.

Uruchomienie świateł postojowych i zdjęcia wieczorne

Można pokusić się także o zdjęcia wieczorne z włączonymi światłami postojowymi. W nowoczesnych pojazdach światła to często element, który bardzo mocno zwraca uwagę na samochód. Zaprezentowanie ich ma jak najbardziej sens. Wieczorna sceneria będzie do tego idealna, gdyż doskonale podkreśli wygląd świateł. Takie zdjęcia powinny być jednak traktowane tylko jako dodatkowe. Przedstawianie auta tylko na zdjęciach wieczornych nie da dobrego efektu.

Podsumowanie

Stosując się do powyższych porad można wykonać bardzo ciekawe zdjęcia samochodów, które świetnie zaprezentują pojazd. Dzięki temu można będzie się nim pochwalić przed znajomymi lub wystawić pojazd na sprzedaż na portalu aukcyjnym. Zadbanie o wysoką jakość zdjęć ma w tym przypadku kolosalne znaczenie.

Dodaj komentarz