Z jakich programów korzystać przy obróbce fotografii produktowej?

Wiedza, doświadczenie, kreatywność, pomysłowość, wspaniały sprzęt to nie wszystko, aby cieszyć się fantastycznymi zdjęciami produktów. Ostatnim etapem całego procesu jest korekta grafiki w dobrym programie do obróbki fotografii. Aplikacja stanowi swojego rodzaju zwieńczenie dzieła artysty. Osoba odpowiadająca za wizualną stronę projektu może jeszcze raz spojrzeć na swoją pracę, a w razie potrzeby poprawić kontrast, usunąć szumy, czy też wydobyć pełnię barw. Dlatego warto poznać kilka programów do obróbki zdjęć. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy trzy propozycje. Na liście umieściliśmy zarówno aplikacje płatne, jak i darmowe. Zapraszamy do lektury!

Paint Shop Pro, czyli aplikacja przygotowana przez Corela

Ciekawą opcją z pewnością będzie aplikacja Paint Shop Pro. Jest bardzo intuicyjna w obsłudze. Co więcej, ma wiele przydatnych rozwiązań, które pomogą przemienić dobre zdjęcie produktu w prawdziwe dzieło sztuki. Dodatkowym ułatwieniem programu jest centrum wiedzy, które pomoże użytkownikowi w rozwianiu wszelkich wątpliwości. Funkcjonalności tego produktu podzielono na trzy sekcje. Znajdziesz tam narzędzia odpowiedzialne za takie działania jak zarządzanie, korekta oraz retusz. W rezultacie korzystanie z tego programu to prawdziwa przyjemność i tym większa, kiedy pozna się efekty swoich działań. Warto pokreślić, że cena oprogramowania kształtuje się na poziomie kilkuset złotych i jest ona adekwatna do możliwości oferowanych przez aplikację.

Dobre programy do obróbki zdjęć, czyli Adobe Photoshop CC

Na naszej liście, jeśli chodzi o dobre programy do obróbki zdjęć, znalazło się również miejsce dla świetnej aplikacji Adobe Photoshop CC. Wielu specjalistów działających w branży e-commerce uważa ten wynalazek za najlepsze narzędzie do pracy z fotografią produktową. Moduł można z powodzeniem zainstalować na komputerze działającym w oparciu o system Windows, jak i Mac. Technologia ta oferuje mnóstwo ciekawych narzędzi, a także funkcjonalności. Warto podkreślić fakt, że kreatywna osoba posiadająca dużą wiedzę i doświadczenie w branży fotograficznej jest w stanie osiągnąć z tym oprogramowaniem niemal każdy efekt. Tutaj powiedzenie, że jakość musi kosztować, ma jak najbardziej pełne uzasadnienie. W przypadku rocznej subskrypcji niestety musisz liczyć się z kosztem na poziomie kilku tysięcy złotych. Wszystko jednak zależy od punktu widzenia oraz perspektywy. Produkt ma takie możliwości, że osiągnięte efekty mogą w pełni zrekompensować poniesiony wydatek.

Programy do obróbki zdjęć w fotografii produktowej w wersji nieodpłatnej

Nie zawsze trzeba wydawać pieniądze, aby zapewnić sobie dobre programy do obróbki zdjęć. Doskonałym potwierdzeniem na słuszność tego stwierdzenia jest oprogramowanie Gimp. Aplikacja ma wiele funkcji, które pomogą skutecznie poprawić jakość fotografii produktowej. Przy pomocy tego narzędzia dokonasz retuszu grafiki. Możesz też rysować, pracować na warstwach i kanałach, obracać, przerzucać, skalować, zmieniać perspektywę, dodawać tekst oraz wiele innych. Dobrze wykorzystana aplikacja pomoże nawet zastąpić do pewnego zakresu profesjonalne programy do obróbki zdjęć!

Dodaj komentarz