Plenerowa, udana wiosenna sesja z lampą błyskową, wymaga odpowiedniego przygotowania. Dzięki różnym patentom, możliwe jest stworzenie zdjęć bardzo oryginalnych, idealnie oddających urok, budzącej się do życia natury.
Wiosenna sesja zdjęciowa z użyciem lampy błyskowej, może być doskonałym pomysłem na wzbogacenie portfolio danego fotografa o wyjątkowo piękne obrazy, przedstawiające modela lub modelkę na tle budzącej się do życia przyrody. Wiosenny plener jest niezwykle wymagający, ale z drugiej strony umożliwia swobodne przetestowanie zewnętrznej lampy błyskowej, która idealnie nadaje się do wykonywania zdjęć w otoczeniu fauny i flory. Wiosenna sesja z lampą błyskową, powinna odbywać się z zasilaczem plenerowym. Zaletami tego rozwiązania są przede wszystkim przede wszystkim kompaktowe wymiary zasilacza i jego wysoka moc, skracająca czas ładowania lampy. Posługując się aparatem z lampą błyskową, wykonując zdjęcia w plenerze, z reguły pracuje się w trybie w pełni manualnym. Ustawienia parametrów posiadanego sprzętu, warto zacząć od ISO — zazwyczaj ustawia się je na najniższe natywne, czyli 100 bądź 200. Później warto przejść do przysłony, aby ustawić głębię ostrości.
Udana wiosenna sesja z lampą błyskową – jak wybrać sprzęt do strobbingu?
Sesja w mieście czy innym interesującym miejscu, powinna eksponować elementy tła, które należy pokazać na zdjęciach. Wówczas przysłonę można domknąć do wartości f/4–5.6. Ograniczy to rozmywanie detali, znajdujących się w tle fotografowanej modelki lub modela. Organizowanie sesji plenerowej w okresie wiosennym, może uwzględniać także korzystanie ze znacznie krótszych obiektywów. Wówczas nie ma potrzeby skupiania się na detalach tła, więc przysłona może być ustawiona na f/1.4 czy f/2.0. Wszystko zależy jednak od efektu, który dany fotograf planuje osiągnąć. W czasie sesji w plenerze z lampą błyskową, należy dobrać czas naświetlania – kluczowy w trakcie fotografowania osób na tle architektury miasta czy krajobrazu. Można ustawić parametry w taki sposób, że drabinka ekspozycji w wizjerze pokaże prawidłowe naświetlenie, czyli 0EV.
Dobrej jakości zdjęcia z efektem widocznego błysku
Pragnąc wykorzystać pełne możliwości, jakie daje lampa błyskowa – efekt wspaniałego strobbingu, warto poszukać miejsc nieco zacienionych lub pory dnia, kiedy światło słoneczne jest mniej intensywne. Umożliwia to zdominowanie kadru błyskiem. Tego typu zabieg pozwala na wyeksponowanie fotografowanej modelki lub modela na tle wiosennej aury, bez względu na to czy zdjęcia wykonywane są w mieście, czy też wyłącznie na łonie natury -w parkach, na skwerach miejskich czy na łąkach. Dobrze zaplanowana i zorganizowana wiosenna sesja z lampą błyskową lampę, wymaga doboru jej mocy. Najlepiej zdecydować się na produkty o liczbie przewodniej powyżej 50. Warto mieć na uwadze, że w plenerze moc lampy błyskowej ma bardzo duże znaczenie. To dzięki niej można odpowiednio wyeksponować fotografowane osoby na tle przyrody czy krajobrazów urbanistycznych.
Lampa błyskowa doskonale nadaje się do sesji plenerowych w okresie wiosny. Jej możliwości można wykorzystać, zarówno w czasie tworzenia obrazów przedstawiających modela na łonie natury, jak i w mieście.