Sony A99M2

Sony A99 M2 to wysokiej jakości w swojej klasie lustrzanka posiadająca nowy hybrydowy system AF. Charakteryzuje się dużą szybkością reakcji oraz dokładnością podczas ustawiania ostrości kadru. Prędkość rejestrowania zdjęć 12 klatek na sekundę pozwala uchwycić nawet najbardziej ulotne momenty. Czym jeszcze Sony zaskoczyło nas w tym modelu?

Imponujące parametry

5-osiowa stabilizacja obrazu, a także filmy kręcone wysokiej jakości 4K to coś, co urzeknie każdego amatora zdjęć. 79-polowy czujnik pozwala wykryć głębie I automatycznie do niej dostosować ostrość. Natomiast czujnik AF w płaszczyźnie ogniskowej zapewni szerokie pokrycie. Śledzenie AF w połączeniu z 12 latkami na sekundę wykryje ruch, którego nie dostrzeże nawet fotograf. Ten aparat to przede wszystkim skuteczna rejestracja obiektu i wyeksponowanie go na obrazie. 79 nałożonych pól hybrydowych pozwoli na szybkie ustawienie ostrości bez względu na rodzaj obiektu. To gwarancja jeszcze wyraźniejszych i bardziej czytelnych zdjęć. Środkowe pole AF zawiera czujnik o czułości f/2,8. Model Sony A99 M2 zapewnia ogromną rozdzielczość. Aparat może robić zdjęcia w 42,4 megapikselach. Dodatkowo zredukowane są szumy.

Wspaniałe narzędzie dla filmowców-amatorów

To aparat doskonale nadający się do kręcenia filmów artystycznych. Pełnoklatkowy format 4K pozwala uzyskać świetną ostrość i rozdzielczość. To wszystko w formacie super 35 mm. Umożliwia to system, który odczytuje wszystkie piksele bez łączenia ich uprzednio w grupy. Tryb S&Q pozwala na 50-krotne przyspieszenie oraz czterokrotne spowolnienie. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich filmów time-lapse.

Sporo ułatwień przyobróbce

Aplikacja Imagine X pozwala na kontrolę nagrywanego obrazu w czasie rzeczywistym. Jednocześnie funkcja Edit pozwala szybko przekształcić surowe dane w zdjęcia najwyższej jakośc.i Capture One Express to narzędzie wspomagające zarządzanie obrazami w dodatkowe funkcje obróbki grafiki. Możliwy jest także bezpośredni typ fotografowania aparatem podłączonym do komputera i błyskawiczna obróbka zdjęć. Bateria nie imponuje, ale pozwala wykonać do 390 zdjęć z użyciem wizjonera lub 490 z użyciem monitora LCD. Wyświetlacz ma przekątną 7,5 cm.

Obudowa zadowala

Obudowa tej lustrzanki doskonale pasuje do dłoni. Projektując ten aparat inżynierowie mieli za priorytet uzyskanie jak największej ergonomii użytkowania. Ten model jest prawie 10% mniejszy od poprzednika, zachowuje przy tym wszystkie poprzednie możliwości, a także dodaje kolejne. Obudowa imponuje jakością wykonania. Mimo wielu przycisków i przełączników ta lustrzanka jest intuicyjna. Jest to jednak aparat przeznaczony dla bardziej doświadczonych użytkowników.

Dodaj komentarz