Najlepsze teleobiektywy do Canona

Najlepsze teleobiektywy do Canona świetnie sprawdzą się podczas wydarzeń sportowych lub fotografowania przyrody. Dzięki posiadaniu takiego obiektywu można przybliżyć nawet bardzo oddalone obiekty i sprawnie uchwycić je na fotografii. W wielu zastosowaniach skorzystanie z teleobiektywu będzie zatem niezbędne. Przedstawiamy najlepsze modele teleobiektywów przeznaczone do lustrzanek Canona. Posiadające pozytywne opinie klientów teleobiektywy z pewnością spełnią oczekiwania fotografów. Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi modelami.

Teleobiektyw ze zmienną czy stałą ogniskową?

Podstawowe pytanie, które pojawia się podczas wyboru teleobiektywu dotyczy tego czy decydować się na stałoogniskowe czy zmiennoogniskowe. Wybór tak naprawdę nie jest prosty, gdyż oba rozwiązania posiadają pewne zalety. Obiektywy stałoogniskowe z uwagi na brak możliwości regulacyjnych najczęściej są przeznaczone do jednego sprecyzowanego zadania. To właśnie w tej roli sprawdzą się najlepiej. Dają mniejsze możliwości dostosowania ich parametrów, ale zarazem oferują większą jasność zdjęć i często lepszą jakość. Są także z uwagi na mniejszą ilość mechanizmów lżejsze. W przypadku niektórych prac na planie zdjęciowym konieczne będzie zabieranie ze sobą kilku obiektów. Obiektywy zmiennoogniskowe (tzw. zoomy) są bardziej uniwersalne. Możliwość regulacji ogniskowej pozwala za pomocą jednego obiektywu wykonać wiele zróżnicowanych fotografii. Przy tym są jednak cięższe od tzw. stałek i oferują mniejszą jasność.

Sam wybór odpowiedniego obiektywu nie jest zatem prosty i warto dokładnie przemyśleć dostępne na rynku rozwiązania.

Przykłady teleobiektywów dedykowanych do Canona

Na rynku dostępne są teleobiektywy dedykowane do aparatów od Canona. Takie sprzęty doskonale sprawdzą się w konkretnych zastosowaniach i zdecydowanie się na nie będzie dawało bardzo dobre rezultaty. Przedstawiamy kilka ciekawych rozwiązań, z których będzie zadowolony każdy fotograf.

Canon 400 mm f/5.6 L EF USM

Pierwsza propozycja to teleobiektyw stałoogniskowy przeznaczony do fotografii przyrodniczej. Sporych rozmiarów obiektyw posiada dużą ogniskową i dzięki temu doskonale sprawdzi się w fotografowaniu oddalonych zwierząt. Możliwe będzie uchwycenie ich w naturalnym środowisku bez zakłócania spokoju zwierząt. Profesjonaliści szukający obiektywu do takich zadań z pewnością będą zadowoleni z tej konstrukcji.

Canon 70-200 mm f/4.0 L EF USM

Kolejna propozycja to zmiennoogniskowy obiektyw, który sprawdzi się w wielu zastosowaniach. Możliwość zmiany ogniskowej w zakresie od 70 mm do 200 mm pozwala wykorzystać obiektyw zarówno w fotografii portretowej, jak i podczas wydarzeń sportowych czy fotografii przyrodniczej. Obiekty oferuje również bardzo ostry obraz, niską wagę i jest dostępny w atrakcyjnej cenie. Z tego też powodu posiada tak wiele pozytywnych opinii użytkowników i jest polecany wszystkim amatorom fotografii, którzy szukają uniwersalnego obiektywu dla siebie.

Canon 85 mm/1.8

Kolejna stałoogniskowa propozycja od Canona to obiektyw 85 mm. Stworzony jest do wykonywania fotografii portretowej. Doskonale sprawdzi się w fotografowaniu osób i oferuje bardzo dobre rozmycie tła. Przy tym osoby na pierwszym planie będą bardzo szczegółowe.

Dodaj komentarz