Fotografia biznesowa

Fotografia biznesowa pod pewnymi względami jest dość podobna do fotografii portretowej. Również pracujemy tutaj z modelem i celem wykonywanych zdjęć jest możliwie najlepsze zaprezentowanie konkretnej osoby. Inna jest jednak sceneria oraz ubiór modela. Dlatego też warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach, które sprawią, że wykonywane zdjęcia będą wyglądały bardziej profesjonalnie. Przedstawiamy na czym się skupić, aby jako fotograf zaoferować najlepszej jakości produkty dla swoich klientów i spełnić ich wszystkie oczekiwania dotyczące takich właśnie zdjęć.

Wybór odpowiedniego sprzętu

Fotografia biznesowa wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu, który pozwoli na uzyskanie dobrej jakości fotografii. Najczęściej do takich zdjęć wykorzystywane są przysłony w zakresie f/8-11. Ogniskowa obiektywu powinna natomiast mieścić się w zakresie 70-105 mm. W ten sposób można uzyskać naturalny kształt twarzy i zrobić ostre zdjęcie. Konieczne jest także zastosowanie odpowiedniego oświetlenia. Zdjęcia biznesowe najczęściej wykonywane są w studio, a zatem lampa studyjna będzie tutaj niezbędnym elementem, który pozwoli na uzyskanie dobrej jakości fotografii. Najlepiej wybierać lampy o mocy około 400 Ws, które w zupełności wystarczą do oświetlenia fotografowanej osoby. Doświetlenie modela jest bardzo ważne. Można także stosować blendy do uzyskania równomiernego oświetlenia.

Praca z modelem

W fotografii biznesowej bardzo duże znaczenie ma prawidłowa praca z modelem. Przede wszystkim istotne jest zadbanie o strój. Bardzo popularne jest stosowanie garniturów oraz sukienek w przypadku kobiet. Oficjalny strój wpływa na bardziej profesjonalny wygląd fotografowanej osoby i wpływa na jej postrzeganie. Jego odpowiedni wybór ma zatem olbrzymie znaczenie i warto jako fotograf również skupić się na tym elemencie. W niektórych przypadkach można jednak postawić na bardziej luźny strój. Koszula w stylu casualowym może sprawdzić się bardzo dobrze w przypadku młodszych osób.

Sceneria

Fotografia biznesowa jest często wykorzystywana w CV lub na oficjalnych profilach w mediach społecznościowych, a zatem najczęściej wybierane jest jednolite tło w kolorze białym lub odcieniach szarości. Praca na takim tle jest bardzo komfortowa, a zdjęcia wyglądają dzięki temu bardzo profesjonalnie. Można jednak pokusić się również o zdjęcia w innej scenerii. Zdjęcia w gabinecie czy na tle nowoczesnych biurowców także sprawdzają się dobrze. Fotografia biznesowa daje zatem pewne możliwości w zakresie wpływania na jej końcowy efekt i warto z takich rozwiązań korzystać, gdyż sprawdzą się one fantastycznie. Uzyskany dzięki takiemu działaniu efekt będzie znakomity.

Podsumowanie

Fotografia biznesowa jak widać nie jest bardzo wymagająca pod względem sprzętowym i nie wymaga olbrzymich umiejętności. Jednak pamiętanie o kilku istotnych kwestiach jest w tym przypadku niezbędne, aby uzyskać dobrej jakości zdjęcia, które będą prezentowały się świetnie. Dzięki takiemu podejściu do sprawy końcowy efekt będzie znakomity, a fotografowana osoba otrzyma świetny portret.

Dodaj komentarz