Format zdjęć Instagram

Format zdjęć Instagram ma bardzo duże znaczenie dla osób, które publikują swoje fotografie na tej właśnie platformie i chcą uzyskać jak najwyższą jakość. Odpowiednie proporcje i rozdzielczość zdjęć mają tutaj bardzo duże znaczenie. Warto zatem przyjrzeć się oficjalnym wytycznym udostępnianym przez Instagram oraz doświadczeniu użytkowników, aby móc na platformie udostępniać zdjęcia, które będą wyglądały świetnie. Dla wielu fotografów obecnie Instagram stanowi narzędzie do budowania swojego portfolio i przedstawiania swoich zdjęć.

Proporcje zdjęć

Instagram wskazuje, że w przypadku umieszczania na nim zdjęć największe znaczenie maja proporcje grafik. Instagram wskazuje, że najlepiej wybierać proporcje 9:16, 16:9 i 4:5. W naszej ocenie w przypadku tworzenia zdjęć, które będą otwierane głównie na urządzeniach mobilnych warto wybierać proporcje 1:1 w przypadku aktualności oraz 4:5 dla filmów. W przypadku udostępniania relacji najlepiej wybierać proporcje 9:16. Dzięki temu grafiki pokryją większą część ekranu smartfona lub tabletu i możliwe będzie ich bardzo komfortowe przeglądanie. Obecnie natomiast media społecznościowe są bardzo często używane na aplikacjach mobilnych i warto się do nich dostosować.

Rozdzielczość zdjęć

Nie można również zapominać o odpowiedniej rozdzielczości zdjęć umieszczanych na Instagramie. Tutaj zalecane jest wybieranie rozdzielczości 1080×1350 px w przypadku portretów oraz 1080×608 px w przypadku zdjęć szerokich takich jak na przykład krajobrazy. Bardzo popularne na Instagramie są także zdjęcia w formie kwadratu w takiej sytuacji rozdzielczość powinna wynosi 1080×1080 px. Dodatkowo inne rozmiary zalecane są w przypadku tworzenia relacji stories. W tej sytuacji świetnie sprawdzą się grafiki o rozdzielczości 1080×1920 px, a przypadku korzystania z IGTV warto postawić na rozdzielczość 1920×1080 px. Jak zatem widać format zdjęć Instagram jest bardzo ważny i warto pamiętać o tej kwestii podczas udostępniania fotografii na platformie.

Dlaczego warto samodzielnie ustawić rozdzielczość zdjęć?

Format zdjęć Instagram ma bardzo duże znaczenie. Najlepiej samodzielnie wrzucane na serwis fotografie przeskalować do odpowiedniego rozmiaru. Takie działanie będzie prowadziło do wielu korzyści i będzie dawało świetne efekty. Wynika to z faktu, że w przypadku wrzucania większych grafik platforma sama dokona ich konwersji do konkretnego rozmiaru. Przy tym znacząco obniży jakość fotografii. Osoby, które profesjonalnie zajmują się fotografią i przykładają dużą uwagę do jakości zdjęć powinny zatem samodzielnie dokonać ich przeskalowania. Dzięki temu format zdjęć Instagram spełni wymagania platformy i będą one bardzo dobrej jakości. Zaprezentowanie swoich umiejętności fotograficznych będzie tym samym jak najbardziej możliwe.

Podsumowanie

Pamiętanie o przedstawionych przez nas kwestiach to gwarancja tego, że zdjęcia na platformie Instagram będą prezentowały się świetnie. Warto zatem skupić się na takich aspektach i podczas udostępniania fotografii na platformie odpowiednio je wcześniej przygotować. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które na Instagramie chcą zaprezentować swoje umiejętności fotograficzne.

Dodaj komentarz