Canon EOS 700D

Canon EOS 700D to aparat, który pozwoli na robienie zdjęć wysokiej jakości z zachowaniem niskiego poziomu szumów. Ta cyfrowa lustrzanka zapewnia zdjęcia w rozdzielczości 18 megapikseli i Filmy HD. Odchylany ekran dotykowy Clear View LCD 2 ułatwia fotografowanie z różnych perspektyw. Kolejnym plusem aparatu jest zaawansowana automatyka ułatwiająca kadrowanie i obrabianie zdjęć. To przede wszystkim wspaniała jakość obrazu otrzymana za sprawą matrycy Hybrid CMOS AF.

Pełna swoboda w konfiguracji

Producent postanowił oddać użytkownikowi urządzenie, gdzie z pełną z swobodą sam może zadecydować o zakresie ręcznych, a także automatycznych ustawień. System automatycznej regulacji ostrości składa się z dziewięciu punktów krzyżowych AF. Kolejnym smaczkiem w tym urządzeniu jest funkcja serii zdjęć pozwalająca wykonać do 5 klatek na sekundę. Ta funkcja jest niezwykle przydatna, zwłaszcza podczas fotografowania ruchliwych planów.

Pomoc podczas robienia zdjęć

Sterować aparatem można z poziomu ekranu dotykowego. Za sprawą jednego dotknięcia można szybko i łatwo ustawić ostrość. Co więcej, podczas przeglądania obrazu użytkownik może używać gestów. System zaawansowanej automatyki ujęć to markowe rozwiązanie firmy Canon. Aparat sam potrafi zanalizować scenę i dobrać do tego najodpowiedniejsze ustawienia.

Solidna konstrukcja i wyświetlacz

Canon EOS 700D choć ma sporą masę jak na amatorską lustrzankę, to jednak jest to pozycja niezwykle solidna. Skonstruowany został z troską o wygodę użytkownika. Dobrze leży w dłoni, wszystkie kontrolki umieszczone na obudowie są łatwo zauważalne i dostępne. Wyświetlacz ciekłokrystaliczny zapewnia wyświetlanie obrazu wysokiej jakości z liczbą punktów 1,04. Ruchome ramię pozwala odchylać i manewrować wyświetlaczem w każdym wymiarze, tak by jak najbardziej ułatwić obsługę urządzenia podczas fotografowania.

Odchylany ekran dotykowy o przekątnej 7,7 cm wyświetla obraz w formacie 3:2. Teraz nie musisz się już przejmować słabym oświetleniem. Ogromny zakres czułości urządzenia ISO 100-12800 pozwala na robienie wyraźnych, pełnych szczegółów zdjęć, nawet w słabym oświetleniu bez lampy błyskowej.

Wady i zalety

Niestety, ta lustrzanka cyfrowa ma też swoje wady. Najważniejszą z nich jest chyba brak dedykowanego trybu panoramicznego. Drażnić może także mało efektywna bateria, która wyczerpuje się irytująco szybko. Zaletą natomiast jest gniazdo HDMI, a także wejście na zewnętrzny mikrofon. Stałoogniskowy obiektyw 40 mm, który został dołączony do zestawu, doskonale spełnia swoją rolę i jest naprawdę dobrej jakości. Zadowalająca jest również obudowa, która jest trwała i solidna. Nie jest to byle plastik, który rozpadnie się po pierwszym lepszym uderzeniu.

Dla kogo?

Canon EOS 700D to przede wszystkim dobry aparat dla początkujących Choć zdjęcia bez lampy czasem mogą wyjść lekko niewyraźnie, to w pozostałych warunkach aparat sam praktycznie wykonuje pracę za fotografa. Jest to lustrzanka przeznaczona typowo do fotografowania plenerów z wykorzystaniem lampy. Ogromną Zaletą tego urządzenia jest szybkość wykonywania zdjęcia, dzięki czemu można uchwycić nawet najbardziej ulotny moment. Jest to przede wszystkim bardzo ekonomiczne rozwiązanie dla wszystkich początkujących, którzy za stosunkowo niską cenę dostają aparat z parametrami urządzeń z wyższej półki.

Dodaj komentarz